اکسیدان مو چیست ؟

🕜1401/01/19

👈 اکسیدان مو چیست؟

اکسیدان مو نوعی محلول است که منجر به اثربخشی رنگ مو بر روی موی اصلی می گردد. این محصول حاوی عناصر فعال کننده بوده و منجر به ثبات و ماندگاری رنگ مو خواهد شد. درصد اکسیدان نیز رابطه مستقیم با روشن شدن رنگ داشته و با افزایش درصد این محصول، رنگ مو رو به روشنی خواهد رفت. در عوض با کاهش درصد اکسیدان، رنگ مو به تیرگی گرایش پیدا خواهد کرد.


👈 کاربرد اکسیدان مو

بازار اکسیدان مو این روزها بسیار داغ است. فرقی نمی کند که آرایشگر باشید یا خیر. در هر صورت به اکسیدان نیاز دارید. اگر سوالتان این است که اکسیدان چه کاربردی دارد؟ باید گفت کاربرد اکسیدان این است که با رنگ مو ترکیب شده و در نتیجه اثرات آن را روی مو مشخص می سازد.

حتی بهترین رنگ مو را هم که داشته باشید، بدون اکسیدان، کاری از پیش نخواهید برد. اکسیدان، پای ثابت رنگ بوده و این دو با وجود هم تکمیل می گردند. یک رنگ مو، بدون کمک این محصول، تاثیر مثبتی بر روی مو نخواهد داشت.


👈 چه اکسیدانی برای چه رنگ مویی مناسب است؟

خیلی ها می پرسند که چه اکسیدانی برای چه رنگ مویی مناسب است؟ اکسیدان مو 3% که منجر به تیره کردن موها می شود، ضعیف تر از سایر اکسیدان هاست. این اکسیدان برای رنگ قهوه ای تیره و مشکی، هایلایت، لایت و مش، انتخاب مناسبی است.

اکسیدان 6% که منجر به پوشانندگی تارهای سفید مو می شود، برای آمبره، سامبره، دکوپاژ و دکلره ضعیف، مناسب می باشد. اکسیدان 9% هم برای رنگ های بلوند و متوسط کاربرد دارد. و اما اکسیدان 12% برای رنگ های خیلی روشن، مناسب است.


👈 نسبت اکسیدان به رنگ مو چقدر باید باشد؟

رنگ کردن موها یکی از کارهای مورد علاقه خانم هاست که آن را تقریبا سالی چند بار انجام می دهند. اما از آنجا که مشغله های زندگی زیاد است و فرصت هم کم، به همین دلیل خیلی از آنها ترجیح می دهند رنگ کردن مو را به تنهایی انجام دهند.

این کار شاید ساده به نظر برسد، اما اگر به درستی انجام نگیرد، نتایج اسفناکی را به بار خواهد آورد. یکی از نکاتی که شما بانوان عزیز باید بدانید، این است که نسبت اکسیدان به رنگ مو را در نظر بگیرید. در این صورت با نتایج بهتری روبرو خواهید شد. اگر این نسبت را رعایت کنید، شاهد رنگ موی دلخواه خود بوده و خود را بابت این کار تحسین می کنید.

در اینجا خواهیم گفت که نسبت اکسیدان به رنگ مو چقدر باید باشد؟

نسبت 1:1 و 1:2

نسبت 1:1 به شما می گوید که نسبت اکسیدان و رنگ مو برابر است. نسبت 1:2 یعنی به ازای یک رنگ، 2 برابر اکسیدان را باید با آن مخلوط کنید.


👈 درصد اکسیدان رنگ مو

برسیم به درصد اکسیدان رنگ مو. در این باره باید بگوییم در حالت کلی اکسیدان از درصدهای 3، 6، 9 و 12 برخوردار می باشد. درصد 3 همان شماره نیم 0.5 که با عنوان اکسیدان ولوم 10 هم خطاب می شود. اکسیدان با درصد 6 هم به عنوان اکسیدان 1 یا ولوم 20 نی شناخته می شود. این اکسیدان به ساقه مو نفوذ کرده و رنگ پذیری آن را افزایش می دهد. همچنین برای مش فویل استفاده شده و مانع از سوختن موها خواهد شد.

اکسیدان مو با درصد 9 یا همان اکسیدان ولوم 30 و اکسیدان شماره 2 منجر به باز شدن رنگ مو شده و حاوی آب اکسیژنه کمتری نسبت به اکسیدان 12 درصد است. اکسیدان 12 درصد که با نام های اکسیدان ولوم 40 و اکسیدان شماره 3 شناخته شده، قابلیت روشن کنندگی سریع موها را داشته و فقط و فقط توسط آرایشگران حرفه ای، قابل استفاده است.


👈 مقدار رنگ و اکسیدان برای رنگ مو

طبق یک قانون کلی، مقدار رنگ و اکسیدان مو برای رنگ به صورت یک به یک و نیم است. یعنی چه؟ یعنی به ازای استفاده از صد میلی لیتر رنگ مو باید صد و پنجاه میلی لیتر اکسیدان استفاده کنید.


👈 نسبت اکسیدان به رنگ مو مشکی

قانون دیگری که وجود دارد، این است که با توجه به تیرگی و ضخامت موهایتان باید اکسیدان با درصد بالاتر را انتخاب کنید. مثلا اگر رنگ موهای شما مشکی است، باید اکسیدان 6 درصد را استفاده نمایید. این نسبت هم همان نسبت کلی یعنی 1 به 1.5 است.


👈 انواع اکسیدان مو با درصدهای مختلف

در رابطه با انواع اکسیدان مو باید گفت این محصول به طور کلی به دو نوع تقسیم شده که یکی از آنها اکسیدان گیاهی و دیگری اکسیدان ضد قرمزی است. اکسیدان گیاهی که از محتویات سبز رنگ برخوردار می باشد، حاصل ترکیب چند عصاره گیاهی است. این اکسیدان، برای موهایی که مقاومتشان را از دست داده اند استفاده می شود. در حقیقت این اکسیدان منجر به حفظ مقاومت مو شده و از آسیب به آن جلوگیری خواهد کرد.

اکسیدان مو ضد قرمزی هم دارای محتویات آبی رنگ بوده و قرمزی و زردی موها را می گیرد. موهایی که به رنگ قرمز، نارنجی و زرد تمایل پیدا کرده اند، در اثر ترکیب این اکسیدان به رنگ طبیعی در خواهند آمد.

اما در توضیحاتی بیشتر راجع به انواع اکسیدان با درصدهای مختلف هم باید بگوییم اکسیدان 3% قدرت بالایی نداشته و به تثبیت تیرگی مو می پردازد. اکسیدان 6% از قدرت پوشانندگی فوق العاده ای برخوردار بوده و برای رنگ ریشه مو هم انتخاب مناسبی است.

اکسیدان 9% از قدرت و توانایی زیادی برخوردار بوده و برای انجام رنگ های روشن به یاری آرایشگران می آید. اکسیدان 12% هم از بیشترین قدرت نسبت به اکسیدان های دیگر برخوردار بوده و اگر توسط افراد مبتدی استفاده شود، آسیب های جبران ناپذیری به موها خواهد زد.


👈 چگونگی ترکیب رنگ مو و اکسیدان مو

چگونگی ترکیب رنگ مو و اکسیدان مو یکی از دغدغه خانم هاست. رنگ کردن قلق های مختلفی دارد. باید همه قلق ها را بلد باشید تا بتوانید نتیجه مطلوب را کسب کنید. یکی از این قلق ها این است که رنگ مو و اکسیدان مو را با هم به درستی ترکیب کنید. اگر مقدار رنگ، بیش از اکسیدان و اگر مقدار اکسیدان هم بیشتر از حد مجاز باشد، بی شک نتیجه آنطوری نخواهد بود که انتظار داشتید.

در اینجا توضیحاتی را راجع به چگونگی ترکیب رنگ مو و اکسیدان مو خواهیم گفت تا بیشتر متوجه این موضوع شوید. ترکیب رنگ مو و اکسیدان به نوع رنگی که می خواهید روی موهایتان پیاده شود، بستگی دارد. اگر رنگ روشن می خواهید، پس باید در ترکیب رنگ و اکسیدان، مقدار بیشتری اکسیدان استفاده کنید. در این حالت باید نسبت 1 به 1.5 و 1 به 2 را رعایت نمایید.

برای رنگ دکلره هم دو برابر اکسیدان مو بیشتر را با رنگ ترکیب کنید. مثال اگر پودر دکلره، 30 میلی لیتر است، باید اکسیدان به میزان 60 میلی لیتر با آن ترکیب گردد. یا اگر صرفا رنگ روشن می خواهید و پوشش دهی برایتان مهم نیست، نسبت 1 به 3 را رعایت کنید. به ازای 30 میلی لیتر رنگ، 90 میلی لیتر اکسیدان را با آن ترکیب کنید.


👈 آیا اکسیدان به تنهایی مو را روشن میکند؟

سوالی که زیاد پرسیده می شود، این است که آیا اکسیدان به تنهایی مو را روشن میکند؟ بله. اگر تنها مقدار کمی از اکسیدان را با موهایتان آغشته نمایید، خواهید دید که رنگ روشن به دست می آید. برای حصول این نتیجه هم زمان زیادی نیاز نیست.

تنها بعد از گذشت چند دقیقه، نتیجه حاصل خواهد شد. بهترین اکسیدان برای این کار، اکسیدان 9 درصد است. ولی اگر موی حساسی دارید، اکسیدان 3% یا 6% را انتخاب کنید.


👈 رنگ کردن مو با قهوه و اکسیدان

رنگ کردن مو با قهوه و اکسیدان یکی از قدیمی ترین روش هاست. بهتر است از قهوه طبیعی کمک بگیرید. برای این کار، یک الی دو فنجان قهوه ارگانیک یا اسپرسو را دم کنید. بعد از اینکه حرارت آن کاهش یافت، قهوه را با اکسیدان گیاهی و نرم کننده ترکیب کنید. اقدام بعدی، افزودن پودر قهوه به قهوه دم کرده می باشد. بعد از آن موهای سرتان را با ترکیب مورد نظر ماساژ دهید.


👈 رنگ مو با دارچین و اکسیدان

رنگ مو با دارچین و اکسیدان هم یک روش طبیعی دیگر است. اگر مقدار کمی دارچین را با اکسیدان مو ترکیب کرده و این ترکیب را به موهایتان آغشته نمایید، یک رنگ زیبا یعنی رنگ هایلایت را روی مو شاهد خواهید بود. البته برای این کار می توانید از کلاه رنگ هم کمک بگیرید. اقدام آخری که باید انجام دهید، این است که بعد از مطمئن شدن از رنگ گرفتن موهایتان، آنها را بشویید.


👈 جایگزین اکسیدان مو چیست؟

خیلی از افراد این سوال را می پرسند که جایگزین اکسیدان مو چه می تواند باشد؟ چرا که می ترسند در اثر استفاده از اکسیدان، سلامت موهایشان در خطر افتاده و از زیبایی موهایشان نیز کاسته شود. تنها یک جواب می توانیم بدهیم و آن هم این است که اکسیدان، هیچ جایگزینی ندارد. اگر نگران آُسیب ناشی از آن هستید، باید رنگ مو را به دفعات کمتری انجام دهید.


👈 اکسیدان خالی روی مو

خیلی از افراد این سوال را می پرسند که جایگزین اکسیدان مو چه می تواند باشد؟ چرا که می ترسند در اثر استفاده از اکسیدان، سلامت موهایشان در خطر افتاده و از زیبایی موهایشان نیز کاسته شود. تنها یک جواب می توانیم بدهیم و آن هم این است که اکسیدان، هیچ جایگزینی ندارد. اگر نگران آُسیب ناشی از آن هستید، باید رنگ مو را به دفعات کمتری انجام دهید.


اکسیدان مو چیست ؟

خرید اکسیدان مو + قیمت ارزان

در این متن نکات و موضوعات مهمی را در رابطه با اکسیدان مو ارائه کرده ایم. برای اطلاع از آنها، با ما همراه باشید.